0 نظر
آنوناکی ها در متون باستانی

آنوناکی ها در متون باستانی

قبلا به دنبال ردپای فرازمینی ها در تمدن ها باستانی آمریکا به نتایج ارزنده ای رسیدیم که دلالت بر وجود خدایان فرازمینی در تمدن های اینکاها، مایاها، و آزتک ها؛ داشتند.

اما در آسیا که قدیمی ترین نسل بشر در آن زندگی می کرد هم نشانه هایی وجود دارد. که جذابیتش از افسانه های مایایی بیشتر است. یکی از قدیمی ترین تمدن های بین النهرین که سومری ها بودند هم افسانه هایی وجود دارد که خدایانی فرازمینی به نام آنوناکی داشتند.

آنوناکی ها چه کسانی بودند؟

آنوناکی ها

آنوناکی ها

آنوناکی، آنونا، انوناکو، آناناکی و… نام گروهی از خدایان بین النهرین می باشد. مانند تمدن های اکدی، سومری، آشوری و بابلی.

آنوناکی به معنای فرزندان شاهزاده یا فرزندان آنو است. در بعضی از ترجمه های حماسه گیلگمش آنوناکی بنام “ارواح بزرگ” نیز شناخته شده است.

بر طبق اسطوره شناسی جهان آکسفورد، آنوناکی: “خدایان بسیار کهن و اولیه سومری هستند؛ آنها خدایان باروری جهان زیرین نیز می باشند، که در نهایت به عالم مردگان ربط پیدا می کنند، جایی که مردگان مورد قضاوت قرار می گیرند و نام آنها از خدای قدیمی آسمان که آنو (آن) نام دارد گرفته شده است.”

یافته هایی عجیب از الواح گلی سومری!

کتیبه سومری ها

کتیبه سومری ها

قبل از توضیح در مورد آنوناکی ها بهتر است به مستنداتی که از الواح گلی دوران سومری به دست آمده اشاره ای داشته باشیم. تا ذهنتان برای شناخت بهتر آنوناکی آمادگی پیدا کند.

* در بسیاری از اشیا کشف شده در عراق امروزی انها را با شکل و شمایل عجیب توصیف کردند و اعتقاد داشتند از ستاره ها امدند یکی از نکات جالب در تصاویر سومری شی شبیه ساعت مچی روی دست انوناکی هاست.

* سومریان اولین کسانی بودند که شروع به ساخت شهر ها کردند با استفاده از شبکه شهری و با توجه به نظریه بیگانگان باستانی چنین سوادی در ابتدای تمدن مدرن بشر توسط همین انوناکی ها به انها داده شد.

* در قرن 19 در ویرانه های باستانی شهر نینوای امروزی در عراق 22000 لوح گلی به طور مستقیم کشف شد؛ که در مورد انوناکی ها بودند.

* در سال 1976 زکریا سیچین خط شناس و باستان شناس در کتاب “تواریخ زمین ” تفسیری نو از لوح های سومری کرد و با توجه به ترجمه متوجه شد اشاره به یک نژاد بیگانه فرازمینی هست که برای مقاصدی به زمین امدند.

* طبق تفسیر سیچین از لوح ها انوناکی ها از سیاره ای که مداری 3600 ساله دارد امده بودند و خارج از منظومه شمسی است.

* با توجه به نظریه بیگانگان باستانی و حلقه گمشده در تکامل انسان و داستان های افریتش کتب مقدس در همه جای جهان و سومر باستان احتمال زیاد انها تغیرات ژنتیکی روی انسان این گونه خاص و هوشمند انجام دادند.

* سیچین با توجه به لوح ها می گوید: انوناکی ها 450000 سال پیش به زمین امدند. و تغیراتی در DNA انسان گذاشتند حتی برای مقاصدی از انها استفاده می کردند.

* آدم در متون عبری باستانی کتاب تورات آدامو نام دارد و در متون سومری به عنوان مرد اول بری انوناکی ها به شمار می رود.

* بسیاری از داستان های کتاب مقدس از جمله { شش روز افرینش – داستان ادم و حوا اولیه – داستان سیل نوح و… } ابتدا در متون لوح های سومری امده قبل از اینکه دینی به وجود اید.

* طبق افسانه زحل مردمان ستاره ای برای برداشت مواد معدنی از بردگان زمینی استفاده می کردند.

با توجه به الواح کشف شده از سومریان فرضییه فضانوردان باستانی قوت می گیرد و دیگر نمیتوان داستان های خدایان فرازمینی که از دوران باستان وجود دارند را دیگر افسانه دانست.

بنابه روایات ثبت شده با خطوط میخی در زمان سومریان؛ انوناکی ها خیلی استثنایی توصیف شده اند. سن و سال آنها بسیار فراتر از سنی میرفت که یه انسان میتوانست داشته باشد. و اینکه به یک باره ناپیدید میشدند و اثری از آنها نمانده همگی جای تعجب دارند.

طوفان نوح و آنوناکی ها

کتیبه سومری

کتیبه سومری

نظریه پردازان معتقدند جواب بسیاری از سوالات رو میشه از شباهت و قیاس افسانه های سومری و انجیل جودو و بطور قابل ملاحظه ای در نوشته های کتیبه میخی باستانی دیگری معروف به نامه پادشاهان سومری یافت.

فهرست پادشاهان سومری روی لوحی در بین النهرین یافت شده که قدمتش به 4100 سال پیش میرسد این لیست شامل اسامی 140 پادشاه است. اما چیزی که در مورد این لیست جالبه اینه که خدایانش عمری طولانی داشتند. یک شاه بطور مثال 36000 سال عمر میکرد (در متون سومری هر sar یا همون شار یعنی 3600 سال زمینی… 3600 مقدار عددی بود که سیاره نیبیرو خاستگاه انوناکی ها یه دور کامل میزد…

خب چطور ممکن است، کسی اینقدر عمر کند؟ اما مشابه همین موضوع را در «بایبل» کتاب مسیحی ها داریم متوشالح و نوح هر کدوم 800 تا 900 سال عمر کردند!

توضیحی که نظریه پردازان در این باره می دهند این است که این افراد احتمالا نیمه انوناکی و محصول فرزندی انوناکی بوده! یا بقولی معروف فرزند ستاره ای بوده که تعییرات ژنتیکی باعث افزایش عمرشان می شده.

شوروپاک شهری باستانی در عراق است. سال 1931 حین حفاری این شهر باستانی سومری. باستان شناسان انچه را یافتند که معتقدند شواهدی بر جا مانده از امدن سیل در حدود 3000 سال قبل مسیح است. طبق گزارشات متون باستانی “نامه پادشاهان سومری ” پادشاه “زیوسدرا” یا همون نوح اخرین حاکم پیش از یک سیل عظیم بر روی زمین بوده!

باستان شناسان در شهر شوروپاک رسوباتی رو کشف کردند که نشان از یک سیل عظیم در 5000 سال پیش دارد. و تنها بازمانده از سیل زیوسدرا یا همان نوح پیامبر است.

از داستان نوح گرفته تا داستان های خلقت و همچنین آفرینش انسان و… که در کتابهایی مثل انجیل و تورات آمده است همگی ریشه در روایات بین النهرینی دارند که هزاران سال پیش بر روی الواح گلی نوشته شده اند.

داستان طوفان نوح به روایت سومریان:

طوفان نوح

طوفان نوح

انلیل فرزند نامشروع پادشاه نیبیرو «انو» سیاره انوناکی ها بود. از زاد و ولد انسان های جهش یافته و افزایش جمعیت خیلی نگران و ناراحت بود این مسائل در کتیبه ها بدقت و مفصل در موردش صحبت شده است که در آن دوران نگاشته شده است.

انکی هم که معنی خدای دریاها بوده و یکی از مسئولین روی زمین علاوه بر انلیل بوده او باعث این افزایش جمعیت بود پس اختلافاتی بین این دو همیشه چه بر سر قدرت چه بر سر این موضوع ادامه داشته؛ تا جایی که انلیل تصمیم میگیرد که نژاد بشری را نابود کند. با همون سیستم طوفان که ما میشناسیمش اما داستانش چیزی نیست که در کتب مذهبی اورده شده! در این داستان در کتیبه امده انکی طرف انسان رو میگیره و نقش نجات دهنده رو بازی می کند.

طبق الواح سومری انکی به زیوسدرا «همون نوح» توصیه و دستور می دهد تا کشتی بسازد «خیلی ها اعتقاد دارند زیر دریایی بوده البته باورش برای همه سخته» این داستان ها زمانی سروده و مکتوب شده که هیچ دینی وجود نداشته!

در شهر باستانی “اور” در عراق و دیگر شهر های باستانی در عراق شواهدی دال بر یک سیل بزرگ را داریم. همچنین در افسانه های زیادی در تمام دنیا از یک سیل بزرگ سحن گفته شده. که در دوران باستان سیلی از سوی خدایان فرازمینی بر سر بشر آمده!
در مطالب بعدی بیشتر در مورد آنوناکی ها توضیح می دهیم. نظر شما در مورد آنوناکی چیست؟ آیا این روایاتی که در الواح سومری نگاشته شده اند. افسانه اند یا واقعا به موجوداتی فرازمینی اشاره دارند که روزگاری در زمین حکومت میکرده اند؟

به اشتراک گذاشتن این مطلب
منبع: