1 نظر

یکی از موارد عجیبی که در زمین ما رخ داده و هیچ دلیل علمی برایش یافت نشده وجود اشکال هندسی در مزارع کشاورزیست که از آنها به عنوان حلقه های کشتزار یا دایره های کشتزار نیز یاد می شود. این اشکال که به صورت دایره یا دیگر اشکال هندسی در سطح کشتزار پدید می آیند یکی از موضوعاتی است که فرضیه وجود فضانوردان بیگانه را قوت می بخشد.

این اشکال در مقیاس بزرگ خلق شده و آنقدر دقیق و حساب شده هستند که امکان اینکه از روی زمین با یک دستگاه بتوان چنین اشکالی خلق کرد وجود ندارد.

حلقه های کشتزار

حلقه های کشتزار

برخلاف سایر رازهای کشف نشده، هیچ شکی نیست که حلقه های کشتزار حقیقت دارند و اسناد معتبری وجود دارد که غیرقابل انکار است. سوالی اصلی این است که علت تشکیل این حلقه ها چیست؟

از مدتها قبل هر ساله شاهد بروز حوادثی عجیب و باور نکردنی در کشورهای اروپایی و غربی هستیم. هر ساله خبری از یک گوشه جهان می شنویم مبنی بر اینکه شبانه در کشتزاری شکلی عجیب ایجاد شده و کسی بانی این کار را ندیده است. درست مثل اینکه روحی دست به ایجاد آثار هنری کند آنهم در مقیاسی بزرگ. اما اصل ماجرا از چه قرار است؟

در سالیان اخیر نه تنها دلیلی برای این حلقه های کشتزار یافت نشده بلکه هر ساله شاهد پیشرفته شدن دایره ها و اشکال پیچیده هندسی هستیم. ژاپنی ها موضوع را آنقدر جدی تلقی کرده اند که هیات هایی را برای بازدید از این حلقه های کشتزار به اروپا و آمریکا فرستادند.

نظر نهایی این است که این حلقه های کشتزار ثمره هنرنمایی موجودات فضایی باهوشی است که سوار بر بشقاب پرنده به زمین می آیند و بوسیله اشکال مرموز برای ما پیغام می گذارند و دوباره به سیاره خود برمی گردند. آزمایش ها و بررسی های شبانه با کمک دوربین های مادون قرمز و میکروفن ها ثابت کرده اند که این حلقه های کشتزار عجیب و غریب و شاید در باطن پرمعنی، شب هنگام و در کوتاه ترین زمان و بدون ایجاد کمترین سر و صدایی بطور صددرصد نامریی بوجود آمده اند.

این حلقه های کشتزار در طول 20 سال گذشته هندسی تر، هنری تر، پیچیده تر و پرطرح تر شده اند؛ مثلا دایره ها بزرگتر شده اند. گاهی دایره ها مانند حلقه های سمبل المپیک تو در تو هستند و در یک مورد هم یک مثلث نیز به آنها اضافه شده است.

اشکالی هم شبیه حشرات و ماهی ها عینا مانند آثار نقاشی ماقبل تاریخ که در غارها کشف شده ، دیده شده اند. درکل کسی که این اشکال را ایجاد کرده است در نوعی خط تصویری نظیر خط هیروگلیف مهارت داشته و خواسته است که با زبان بی زبانی به ما چیزهایی بگوید.

برخی از محققینی که ماجرا را مورد بررسی قرار داده اند، می گویند که این اشکال از فضا و با کمک نوعی اشعه شبیه اشعه لیزر دایره وار سوزانده می شوند و بعید نیست که در حین عمل، صدای خش و خش مانندی نیز بلند شده باشد. ولی درکل از روی حلقه های کشتزار باید نتیجه گرفت که فاعل هر کسی که باشد، روحیه اعتدالی دارد و از هندسه و هنر چیزهایی می داند و در ضمن با طبیعت هم سر و کار دارد.

به طور کلی می توان گفت که آنها موجودات بی آزار و صلح جویی هستند و می خواهند خود را به نحوی با طبیعت زمین تطبیق دهند و به ما این پیام رو بدهند، که ما هم هستیم. نیرویی که بتواند ساقه های گندم را خم کند، الزاما باید ویژگیهای خاصی نیز داشته باشد. چون در بعضی از گندم زارها ساقه های گندم در این اشکال بریده و یا سوزانده نشده اند، بلکه خیلی تمیز و پاکیزه با زاویه 90 درجه خم و خوابانده شده اند؛ یعنی به بوته گندم امکان داده شده است که به رشد خود ادامه دهد ولی نه بصورت قائم، بلکه بصورت افقی.

مسئله کشف و تشخیص آثار رادیواکتیو در این حلقه های کشتزار موضوع را پیچیده تر کرده است. در تمام اشکال، آثار تشعشعات رادیو اکتیو بتا و گاما (البته با شدت ضعف های متفاوت) تشخیص داده شده است و آزمایشگاه ها تشخیص داده اند که در بعضی از مزارع، مقدار اشعه بتا و گاما زیاد و در برخی کم است.

حلقه های کشتزار

حلقه های کشتزار

تشکیلات موسوم به حلقه های کشتزار اغلب در مزارع غلات پدید می آیند و طی فرآیندی که به پیدایش آنها می انجامد، گیاهان به نحوی اسرار آمیز بر روی زمین می خوابند. بدین صورت الگو هایی پدید می آید که یکباره و بی آنکه در روشنایی روز پیش از آن، کسی آنها را دیده باشد، توجه مردم را به خود جلب می کنند. شواهد موجود نشان می دهند که وقوع این پدیده ها، از اوایل قرن بیستم به بعد، سال به سال افزایش یافته است به طوری که در دهه 1960 به رویدادی آشنا تبدیل شده و از دهه 1970 به بعد توجه عموم را به خود جلب نموده است.

از سال 1972 به بعد، تاکنون در حدود ده هزار گزارش از پیدایش مستند حلقه های کشتزار با اشکال گوناگون، در نقاط مختلف جهان ارائه شده است. قطر بعضی از این حلقه ها به یک کیلومتر می رسد و برخی دیگر از آنها مساحتی بالغ بر 19 هزارمتر مربع را می پوشانند.

نکته جالب و شگفت انگیز دیگری که در این باره وجود دارد، مسئله تحول و تکامل تدریجی این طرح ها می باشد. امروزه شاهد پدیدار شدن نگاره های هندسی بغرنجی هستیم که از روابط ریاضی پیچیده ای پیروی می کنند و جالب آنکه در برخی موارد، این نگاره ها، نمایانگر نقوش و طرح های مقدس اقوام و ملل مختلفی از سراسر جهان هستند.

نکته قابل ذکر دیگر، نحوه خمیده شدن ساقه ها و ارتباط آن با ساختمان آنهاست. ساقه گیاهان علفی، بندها یا گره هایی دارند که از وظایف آنها، ایجاد استحکام در گیاه است. این بندها مجهز به روزنه هایی برای ایجاد امکان خروج بخار آب هستند.

تجمع آب در محل بندها و فشار آن، موجب راست ایستادن ساقه و در نتیجه، موجب سر پا ماندن گیاه می شود. در صورتی که دما افزایش یابد، آب به بخار تبدیل می شود و منافذ موجود در بندها، راه را برای خروج بخار می گشایند. این ساز و کار، راهی برای تنظیم دما و خنک نگه داشتن گیاه است، که البته به از دست رفتن عامل استحکام و خمیده شدن ساقه گیاه می انجامد.

بررسی های میکروسکوپی نشان داده است که به هنگام پیدایش حلقه های کشتزار، دقیقا همین عامل است که به خوابیدن رستنی ها بر روی زمین می انجامد. در واقع، چنین به نظر می رسد که نوعی عامل خارجی باعث می شود در ناحیه بندها، دما افزایش یابد. البته این خوابیدن برای رستنی های خشک شده و آماده درو نیز گزارش شده است.

نکته شگفت انگیز دیگر اینکه اثر این عامل خارجی، انتخابی است. یعنی بندهایی که تحت تاثیر قرار می گیرند و جهت و میزان خمیدگی آنها بسته به طرحی که پیاده می شوند، در بخش های مختلف تغییر می کند. مثلا ممکن است در یک سمت الگو نخستین بندهای بالاتر از سطح زمین، آب از دست بدهند و در سمت دیگر، دومین بندها. به این ترتیب به راحتی می توان آثار تقلبی را از نمونه های اصلی تشخیص داد.

خم کردن ساقه ها با دست یا هر وسیله مکانیکی دیگری، علاوه بر ایجاد آسیب در گیاه، منجر به بروز خمیدگی هایی می شود که عمدتا در میان فواصل بندها و نه در خود آنها به وجود می آیند. ساز و کار فوق نشان می دهد که احتمالا تابش امواجی نظیر مایکروویو که به صورت منفرد بر برخی از بندها اثر می کند، عامل پیدایش الگوی خمیدگی هاست.

با توجه به پیچیدگی هندسی طرح ها، چنین می نماید که نوعی وسیله هدایت کننده اصلی (نظیر یک رایانه) فرمان های مقدماتی را به یک دستگاه عمل کننده نهایی (نظیر دستگاه مولد پرتوها) می فرستد و این دستگاه دوم، اثر قابل مشاهده را بر بندهای ساقه اعمال می کند.

بررسی خاک مزارع در بخش داخلی طرح های مربوط به حلقه های کشتزار توسط دانشمندی به نام «کالین اندروز»، نشان داده است که میزان تشعشع الکترومغناطیسی آن، تا 100 ٪ بیشتر از حد عادی است و گزارش های ارائه شده، مشخص کرده اند که در سالهای متعاقب این رویداد، منطقه تحت تاثیر ، تا 40 ٪ با افزایش محصول رو به رو شده است.

حلقه های کشتزار

حلقه های کشتزار

همچنین، اندازه گیری های مربوط به گسیل انرژی، آشکار ساخته اند که تا چندین روز پس از پیدایش حلقه ها، نوعی انرژی در محدوده فرکانس 5 کیلو هرتز از منطقه ساطع می شود که برخی از افراد حساس آنرا در قالب صدایی لرزان می شنوند. بسیاری از کسانی که از این حلقه های کشتزار بازدید می کنند، دچار واکنش های جسمی خاصی می شوند که از آن جمله می توان به حالت تهوع، سردرد، گیجی، احساس قلقلک و دردهای گوناگون اشاره کرد.

نظیر این نشانگان را می توان در ناخوشی های حاصل از تاثیر پرتو رادیو اکتیو نیز مشاهده کرد. گفته می شود که ساعت ها، تلفن های همراه، دوربین های عکاسی و به ویژه دستگاههای الکترونیکی که برای بررسی وارد منطقه می شوند، دچار اختلال می شوند و نیز ادعا می شود که قطب نمای هواپیماها در بالای این مناطق به صورت دیوانه وار به چرخش در می آید.

اشخاصی که شاهد پیدایش حلقه های کشتزار بوده اند، متوجه تابش سرخ رنگی بر سطح زمین شده اند. خمیده شدن گیاهان در 5 دقیقه اتفاق می افتد و در این مدت، هیچ کس، شخص یا وسیله ای را که بتوان این رویداد را به آن نسبت داد، ندیده است. در برخی موارد پیدایش اشکال پیچیده این حلقه ها با برخی حوادث عجیب همراه بوده است. مثلا دیده شده است که سگ های مجاور یک منطقه در فاصله ساعت 2 تا 4 بامداد پارس کرده اند و صبح روز بعد، پیدایش حلقه ای در آن منطقه گزارش شده است، و یا دیده اند که احشام، پس از ورود به محوطه حلقه ها بیمار شده اند.

در دامنه تپه ها، متوجه وزش بادهای عجیب شده اند و همچنین مشاهده گوی های نارنجی نورانی، شنیدن صداهای خش خش مانند عجیب و ظهور مکرر اشیا پرنده ناشناس، از دیگر وقایع پس از ظهور حلقه ها بوده اند.

حلقه های کشتزار

حلقه های کشتزار

حلقه های کشتزار

حلقه های کشتزار

حلقه های کشتزار

حلقه های کشتزار

حلقه های کشتزار

حلقه های کشتزار

حلقه های کشتزار

حلقه های کشتزار

حلقه های کشتزار

حلقه های کشتزار

حلقه های کشتزار

حلقه های کشتزار

حلقه های کشتزار

حلقه های کشتزار

نظر شما در این باره چیست؟ آیا فرضیه ایجاد این اشکال توسط فرازمینی ها را تایید میکنید؟

به اشتراک گذاشتن این مطلب
منبع: