0 نظر

خودرو ها بیشترین کمک را به حمل و نقل و جابجایی مسافران می کنند. معمولا در نوروز بیشتر سفر ها به صورت خانوادگی و با خودروی شخصی صورت می گیرند.

اگرچه خودرو ها نقش بسیار ارزنده ای در شکل گیری سفر دارند اما مواردی چون تصادفات، خلافی خودرو، استهلاک، و آلایندگی از معایب این نوع سفر ها هستند.

کمتر کسی پیدا می شود که به یک سفر شهرستان برود و جریمه نشود یا هیچ سبقت غیر مجازی نگیرد. با این حال هنوز هم خلافی خودرو چندان دست و پا گیر نیست چراکه روش های متفاوتی برای پرداخت آن وجود دارند. که ساده ترین روش پرداخت آن از طریق موبایل است.

پرداخت خلافی خودرو از طریق کدهای USSD

با هر مدل گوشی که دارید بدون نیاز به اینترنت، می‌توانید با شماره‌گیری کد *110# خلافی خودروی خود را دریافت و سپس پرداخت کنید.

بعد از وارد کردن کد ۳ رقمی وارد مرحله بعد می‌شوید. در مرحله بعد ۴ گزینه وجود دارد به نام‌های ۱- پلیس +10، ۲- خدمات راهور ۳- کلانتری و پاسگاه ۴- پلیس آگاهی که باید عدد 2 یعنی گزینه خدمات راهور را وارد کنید.

سفر های نوروزی

سفر های نوروزی

پس از انتخاب گزینه 2، منوی 4 گزینه ای مربوط به خدمات پلیس راهور در صفحه گوشی پدیدار می شود که باید گزینه اول، یعنی استعلام خلافی خودرو را انتخاب کنید. با انتخاب این گزینه باید کد VIN که همان (شماره‌ ۱۷ رقمی پشت کارت خودرو است که با IR شروع می‌شود) را وارد کنید. دقت کنید که حتما به زبان انگلیسی و حروف لاتین را به صورت بزرگ وارد کنید که دچار مشکل نشوید.

در این مرحله 2 انتخاب دارید؛ اگر فقط مبلغ خلافی خودرو را می‌خواهید عدد 1 را انتخاب کنید و مبلغ را مشاهده کنید. اگر شناسه قبض و شناسه پرداخت خلافی خودرویتان را می‌خواهید عدد 2 را واردکنید. با داشتن این شناسه‌ها می‌توانید از طریق سایت اکثر بانک ها و یا دستگاه ATM خلافی خودروی خود را پرداخت کنید.

به اشتراک گذاشتن این مطلب
منبع: