1 نظر

شبکه های اجتماعی همواره به دنبال اثبات برتری خود نسبت به رقیبان بوده اند. اینستاگرام یکی از بزرگترین شبکه های اجتماعی حال حاظر است که همواره در حال بالا بردن سطح کیفیت خدماتش است اما در این بین رقبای اینستاگرام هم بی کار ننشسته اند اسنپ چت (snapchat) که یکی از رقبای اینستاگرام است همواره در تلاش بوده تا راهی برای جذب کاربران این پلتفرم پیدا کند.

از این رو هر بار با قابلیت های بیشتری آپدیت می شود. اسنپ چت تصمیم دارد در آپدیت های بعدی اش قابلیت حذف مکالمات و چَت کاربران را حتی بعد از ارسال پیام به مخاطبان خود، به پلتفرم خود اضافه کند.

پیش تر این ویژگی را در تلگرام دیده ایم و بسیار کاربردی است. از آنجایی که گاهی بر اثر اشتباه کاربران پیام هایی می فرستند و پس از ارسال از تصمیم خود پشیمان می شوند بهترین راه حذف آن است که تا کنون اسنپ از چنین ویژگی برخوردار نبوده.

طبق گفته های اسنپ چت در بروزرسانی آینده کاربران می توانند تماس و پیام ها را پس از ارسال حذف کنند. برای این کار لازم است پس از ارسال متن، تصویر، استیکر، ویدئو و فایل انگشت خود را برای چند لحظه روی پیام مورد نظر نگه داشته و سپس بر روی گزینه حذف (Delete) یا عدم ارسال (Unsend) کلیک کنید.

اسنپ چت

اسنپ چت

این ویژگی را قبلا در اینستاگرام قسمت (Direct messeges) دیده ایم که با Unsend کردن پیامارسال شده میتوان آنرا حذف کرد.

گفته شده قرار است در هفته آینده کاربران اسنپ چت بروزرسانی جدید را با قابلیت های بیشتر دریافت کنند. این قابلیت در مکالمات خصوصی و گروهی کاربرد دارد و احتمالا میزان رضایت کاربران را بالا خواهد برد.

البته تفاوت قابلیت جدید اسنپ چت با Unsend کردن پیام ها در اینستاگرام آن است که مخاطب موردنظر از حذف پیام از سوی شما، مطلع خواهد شد که البته این امر مستلزم آن است که همه کاربران اسنپ چت جدیدترین نسخه به روزرسانی شده از این اپلیکیشن را دانلود، نصب و اجرا کنند.

چند سالی است که اسنپ چت قصد دارد در رقابت به اینستاگرام به برتری برسد اما همچنان اینستاگرام پر آوازه تر از اسنپ چت است و گویا رقابت قرار است سخت تر هم شود.

به اشتراک گذاشتن این مطلب
منبع: