0 نظر

شرکت های بزرگ تولیدکننده گوشی با استفاده از فناوری 5G تلاش می کنند تا حضور قدرتمندی در بازار آینده گوشی های هوشمند داشته باشند و گوشی هایی از نسل پنجم شبکه‌های ارتباطی به کاربران عرضه کنند. شرکت ال جی نیز در سال 2018 اعلام کرد، تصمیم دارد تولیدات خود را در سال آینده به فناوری 5G مجهز کند و گوشی با این قابلیت را در کنگره جهانی موبایل بارسلونا (MWC 2019) رونمایی کند.

5G

شبکه ارتباطی نسل پنجم

شرکت هواوی نیز در حال تجهیز و توسعه دستگاه های هوشمند همراه با فناوری 5G در حوزه سخت‌افزار، فناوری‌های ساخت تراشه و مودم است تا بالاترین خدمات در زمینه تجهیزات کاربردی 5G ارائه دهد.

با اینکه شرکت هوآوی و دیگر شرکت های بزرگ تولیدکننده گوشی در ابتدای عصر فناوری 5G قرار دارند و استفاده از آن هنوز به صورت تجاری و عمومی متداول نیست، خبر شرکت کره ای ال جی توجه رسانه ها را به خود جلب کرد.

حتما بخوانید: شبکه اینترنت ۵G چه کارهایی را میسر می کند

فناوری 6G ال جی

شرکت ال جی قصد استفاده هر چه سریع تر از فناوری 6G دارد تا پیشگام استانداردسازی جهانی و فرصت های امن کسب و کار باشد. به همین منظور، این شرکت یک مرکز تحقیقات اختصاصی در منطقه Yuseong در شهر دائجون کره جنوبی در نظرگرفته است تا تحقیق درباره اینترنت 6G را آغاز کنند و بتواند در این فناوری جدید پیشرو باشد.

شرکت ال جی و اینترنت 6G

شرکت ال جی و توسعه فناوری 6G

شرکت ال جی با همکاری موسسه پیشرفت علمی و فناوری کره جنوبی تصمیم دارد جایگاه خود را در صنعت گوشی ارتقاء دهد. براساس پیش بینی های انجام شده، برای اینکه از فناوری 5G به نسل فناوری 6G برسیم، حدود 10 سال زمان نیاز است. فراگیر شدن شبکه ارتباطی نسل پنجم چندین سال زمان می برد و در حال حاضر شرکت هایی برای کشف قابلیت های شبکه ارتباطی نسل پنجم در حال فعالیت هستند.

شرکت ال جی برای این هدف بلندمدت، از هم اکنون به فکر سرمایه گذاری در زمینه توسعه شبکه ارتباطی نسل ششم است تا در بازار آینده این نوع گوشی ها به عنوان یک شرکت قدرتمند حضور داشته باشد. البته هنوز برنامه ای برای تولید گوشی های هوشمند با این فناوری ندارد. کشور کره با توسعه 6G قصد دارد در بین رقبای خود در زمینه تکنولوژی های بسیار پیشرفته مخابراتی رتبه اول را داشته باشد.

مدیر ارشد تکنولوژی شرکت ال جی بیان کرده است، تعریف استانداردهای اولیه نسل ششم شبکه‌های ارتباطی از اولویت های این شرکت است تا بتواند از بنیانگذاران این نسل باشد. این شرکت در حوزه فناوری 5G بیشتر در زمینه خدمات خودرویی و سیستم‌های هوشمند خودران تمرکز کرده است.

در حال حاضر این شرکت در کنار برنامه ریزی برای آینده بهتر بازار گوشی های هوشمند، باید تولیدات خود با فناوری 5G را ارائه کند تا جایگاه تضعیف شده خود در فروش گوشی را ارتقاء بخشد.

با اینکه سه تامین کننده اصلی خدمات وایرلس در کره از جمله شرکت ال جی یو پلاس جایگزینی شبکه ارتباط 4G LTE را با 5G انجام داده اند اما اپراتورها در آمریکا درگیر این موضوع هستند.

در آینده ای نزدیک شرکت های بزرگ فناوری برای اینکه در بازار فناوری، پیشرفت های بیشتری کسب کنند به دنبال فناوری 6G خواهند رفت. به نظر شما شرکت ال جی با توسعه فناوری های پیشرفته تر از جمله فناوری 6G می تواند گام موفقی برای جلب نظر دوباره کاربران بردارد؟

به اشتراک گذاشتن این مطلب
منبع: