14 نظر

شب گذشته تیم ملی فوتبال ایران در بازی مقابل اسپانیا در رقابت های جام جهانی 2018 روسیه ثابت کرد چیزی از تیم های بزرگ جهان کم ندارد. و این توانایی را دارد که تیم های مطرح جهان را شکست دهد و به مرحله بعدی جام جهانی صعود کند.

با شکست یک بر صفر ایران مقابل اسپانیا شانس صعود از گروه B برای مردان کی روش کم شده است اما همچنان سرنوشت صعود در دست بازیکنان تیم ایران است.

ملی پوشان ایران هنوز دو شانس برای صعود به مرحله بعدی رقابت ها را دارند!

با این نتیجه حالا اسپانیا و پرتغال هر دو با ۴ امتیاز و تفاضل گل مثبت ۱ در کنار یکدیگر در صدر جدول قرار می گیرند و ایران با ۳ امتیاز در رده سوم گروه قرار گرفته است.

اکنون هرچند کار برای صعود ایران سخت شده اما هنوز هم امید هایی باقیست تا بیشتر در جام جهانی بمانیم.

بازی ایران اسپانیا

شرایط صعود ایران به مرحله بعدی جام جهانی

پیروزی برابر پرتغال

اگر ایران در مقابل پرتغال با هر نتیجه ای پیروز شود، به مرحله بعد صعود خواهد کرد. از آن طرف نتیجه ای که اسپانیا مقابل مراکش می گیرد تعیین کننده سرگروه خواهد بود. اگر ایران بتواند پرتغال را شکست دهد، با ۶ امتیاز به عنوان تیم اول یا دوم به مرحله بعد راه خواهد یافت.

تساوی با پرتغال

ایران حتی این شانس را هم دارد که با تساوی مقابل پرتغال به مرحله بعد راه یابد. اما برای این کار اما و اگرهای زیادی لازم است. ایران اگر با پرتغال مساوی کند، از آن طرف اسپانیا باید با حداقل اختلاف دو گل مقابل مراکش بازنده باشد تا ملی پوشان ایران، بتوانند با تفاضل گل -۱ در مقابل تفاضل گل -۲ اسپانیا به عنوان تیم دوم به مرحله یک هشتم نهایی جام جهانی 2018 روسیه صعود کنند.

دومین حالت بعید به نظر می رسد اما باید این نکته را هم گفت که در فوتبال اتفاقات غیر منتظره بسیارند! شکست آلمان مقابل مراکش این را تایید می کند.

به اشتراک گذاشتن این مطلب
منبع: