0 نظر

در جدیدترین اخبار تکنولوژی آمده است که یک شرکت ناشناس دستگاهی را ساخته است که می تواند آیفون را رمز گشایی کند. در این راستا بسیاری از کارشناسان به کاربران آیفون هشدار داده اند تا رمز های خود را تغییر دهند.
این شرکت بین المللی ناشناس اعلام کرده است که می تواند در عرض چند دقیقه، کلمه رمز آیفون را کشف کند. شرکت خصوصی به نام Grayshift در آتلانتا این فناوری را ابداع کرده است.

این دستگاه رمز آیفون را پیدا می کند

این دستگاه رمز آیفون را پیدا می کند

به گفته ی برخی از کارشناسان، پیمانکاران قدیمی سازمان جاسوسی آمریکا همراه یکی از مهندسان سابق اپل Grayshift را در سال ۲۰۱۶ این شرکت را تاسیس کرده اند. این شرکت اکنون کمتر از 50 نفر کارمند دارد و دستگاه قابل حملی به نام Gray Key ساخته است و می تواند در عرض چند دقیقه رز آیفون را هک کند.
Grayshift اکنون در حال بازاریابی برای کاراگاهان خصوصی برای این محصول است. دستگاه مذکور با دو طرح بازاریابی می شود: نسخه آنلاین با قابلیت ۳۰۰ بار استفاده که ۱۵ هزار دلار هزینه دارد و نسخه آفلاین بدون محدودیت استفاده که ۳۰ هزار دلار قیمت دارد.
البته باید گفت که هنوز مشخص نیست که Gray Key برای دسترسی به موبایل روی چه ضعف هایی تمرکز می کند. اما به گفته ی کارشناسان این جعبه ی کوچک خاکستری دارای دو کابل است که از آن خارج می شود و از روش آزمون و خطا برای رمزگشایی اطلاعات استفاده می کند.
جالب است بدانید که می توان دو آیفون را به مدت ۲ دقیقه به دستگاه متصل کرد و اندکی بعد نمایشگر موبایل به رنگ سیاه درمی آید و رمز و اطلاعات دیگر روی آن نمایش داده می شود.
این رمز گشایی به طور کامل طی سه روز انجام می شود و پس از آن تمام محتویان موبایل در دستگاه Gray Key دانلود می شود و به طور آنلاین قابل دسترسی است.

به اشتراک گذاشتن این مطلب
منبع: