1 نظر

تاکنون بیت کوین برخی را فوق میلیاردر و برخی را دچار ضرر و زیان بسیار کرده است. در این میان افرادی هم هستند که ناخواسته با این ارز دیجیتالی میلیارد شده اند. “فیفتی سنت” رپر آمریکایی این شانس بزرگ را داشته است!

داستان از این قرار است که رپر محبوب آمریکایی در سال 2015 این امکان را برای طرفدارانش فراهم کرد تا آلبوم جدیدش با نام ” Animal Ambition” را با بیت کوین خریداری کنند.

آن زمان بیت کوین مانند الان خیلی شناخته شده نبود و خواننده مطرح از آینده ی آن اطلاعی نداشت. این شد که او همان موقع اکانت بیت کوین خود را به فراموشی سپرد تا الان که به طور اتفاقی متوجه شد میلیارد شده است.

میلیونر شدن فیفتی سنت با بیت کوین

میلیونر شدن فیفتی سنت با بیت کوین

روند میلیارد شدن فیفتی سنت بسیار ساده بوده و آن به دلیل رشد نجومی ارزش هر بیت کوین است. در سال 2015 یعنی زمانی که او آلبومش را برای فروش گذاشت، ارزش هر بیت کوین معادل 662 دلار بوده و طرفداران این رپر می توانستند با پرداخت بخش کوچکی از هر سکه بیت کوین، آلبوم او را خریداری کنند.

در آن زمان آلبوم فیفتی سنت در مجموع 400 هزار دلار در واحد بیت کوین فروش کرد. اما این ارز دیجیتالی رشد فوق العاده ای از آن زمان تاکنون به خود دیده و اوایل ماه گذشته ی میلادی، ارزش آن به 17 هزار دلار رسید؛ هرچند که طی هفته های اخیر، تا کمتر از 10 هزار دلار هم کاهش یافت و همین حالا 11 هزار دلار ارزش دارد.

بنابراین با یک حساب سرانگشتی می توان دریافت که 400هزار دلاری که برای چند سال در اکانت رپر آمریکایی بلااستفاده باقی مانده بود، امروز بین 7 الی 8.5 میلیون دلار ارزش دارد.

در این میان واکنش فیفتی سنت به این خبر در صفحه ی اینستاگرام و توییترش بسیار جالب است و او نوشته “برای بچه ای از جنوب بد نیست، به خودم افتخار می کنم”. البته او در ادامه افزود که قصد دارد صادق باشد و حقیقت این بوده که او حساب بیت کوین خود را پاک فراموش کرده بود.

در آخر باید گفت فیفتی سنت تنها فردی نیست که از حساب ارز دیجیتالی خود بی خبر بوده است. در دنیا افراد بسیاری هستند که یک زمانی بیت کوین خریداری کرده و سپس آن را فراموش کرده اند. در این میان پس از سالها برخی مانند فیفتی سنت اطلاعات لاگین خود را به یاد داشته و ثروتمند می شوند و برخی به خاطر ماهیت خاص ارزهای رمز پایه، قادر به یادآوری اطلاعات اکانت خود نبوده و احتمالا شانس میلیاردر شدن را از دست می دهند.

به اشتراک گذاشتن این مطلب
منبع: