از روز گذشته نمایشگاه CES 2018 رسما کارش را آغاز کرده و در این نمایشگاه همانند سال های پیشین انواع شرکت های فناوری حضور دارند.

در اخبار نمایشگاه CES 2018 آمده است که پیش بینی می شود در این هفته تقریبا 200 هزار نفر از این نمایشگاه دیدن کنند. بازدید از این نمایشگاه همانند سفر به چند سال آینده است. از آنجایی که تمام گجت ها و لوازم الکترونیک موجود در نمایشگاه نو آوری شرکت های بزرگ و کوچک اند تقریبا می شود گفت همه جزو فناوری های آینده هستند.

از آنجایی که تنوع محصولات در این نمایشگاه بسیار بالاست و اخبار زیادی منتشر شده در این پست به یک مورد از آنها که مربوط به تراشه های پردازنده رایانه و تلفن های هوشمند است را بررسی کنیم.

بدون شک یکی از هیجان انگیز ترین اخبار این نمایشگاه برای دوستداران فناوری؛ مربوط به تراشه مشترک دو غول فناوری ساخت پردازنده «اینتل و AMD» است.

پردازنده اینتل
پردازنده اینتل

تا کنون بحث سر این بود که تراشه های اینتل کارایی بهتری دارند یا شرکت AMD اما امروز در نمایشگاه CES 2018 شاهد محصول مشترک این دو شرکت هستیم تا بحث در مورد اینکه کدام پردازنده بهتر است تمام شود.

اینتل و AMD با همکاری هم موفق به ساخت تراشه های قدرتمندی شده اند. با چنین تکنولوژی پیشرفته ای، می توان لپ تاپ های سبک تر، باریک تر و البته قدرتمندتری را تولید کرد.

این تراشه ها از فناوری پردازنده های Kaby Lake اینتل و فناوری گرافیک Radeon شرکت AMD بهره می برند. هنوز هیچ لپ تاپ مجهز به این تراشه ها معرفی نشده اما در طی روزهای آینده ی نمایشگاه می توانیم انتظار معرفی چنین لپ تاپ هایی را داشته باشیم.

شاید این همکاری فصل تازه ای را در دنیای پردازنده ها رغم بزند و در آینده نزدیک شاهد همکاری بیشتر این دو شرکت باشیم. و به لطف این مشارکت به رویای لپ تاپ های فوق سبک و بسیار قوی دست یابیم!

به اشتراک گذاشتن این مطلب

نظر دادن

لطفا دیدگاه خود را بنویسید
لطفا نام خود را اینجا وارد کنید