5 نظر

شاید تایلندی ها موتور سواری را بیشتر از هر کار دیگری دوست داشته باشند. و یا اینکه به دلیل ارزان بودن و سهولت در تردد از موتور سیکلت استفاده میکنند. اما دلیل هر چه که باشد. این وسیله نقلیه بیشترین آمار تلفات و مرگ و میر را در این کشور دارد.

تا کنون دولت تایلند برای کمتر شدن جرم و جنایت و تلفات موتور سواری اقدامات زیادی انجام داده که برخی از آنها جالب و عجیبند.

خیابان های تایلند

خیابان های تایلند

از عجیب ترین قوانین تایلند میتوان به قانونی مربوط به جرایم رانندگی اشاره کرد. در این قانون که تقریبا یک سال پیش تصویب شد. آمده است؛ هر کسی که با موتور و یا ماشین تخلف کندباید در سردخانه بیمارستان بعنوان جریمه مدتی کار کند!

بر طبق این قانون: رانندگانی که در حالت مستی رانندگی کرده یا مکررا قوانین راهنمایی و رانندگی را نقض می کنند به عنوان جریمه برای کار به سردخانه بیمارستان ها فرستاده می شوند.

تایلندی ها که رتبه دوم را در کشته شدگان تصادف دارند. هر ساله قربانیان زیادی در تصادفات جاده ای میدهند. و بیشتر آنها هم موتور سوارند. حواستان باشد اگر با تور تایلند همسفر شدید موقع عبور از خیابان ها کاملا مواظب موتور سواران باشید. اگر هم حوس رانندگی در خیابان های شلوغ این شهر را کردید، ابتدا به کار در سردخانه بیمارستان کمی بیاندیشید سپس پدال گاز را فشار دهید!

بررسی های انجام شده در این کشور نشان می دهد در طول تعطیلات سال نو هزاران تایلندی با موتورسیکلت و بدون استفاده از کلاه ایمنی از شهرهای بزرگ خود را به روستاهای محل زندگی شان می رسانند.

به گزارش روزنامه ایندیپندنت، مقامات تایلندی معتقدند این برنامه راهکاری است که متخلفان را قانع کند تا به قوانین راهنمایی و رانندگی دقت بیشتری داشته باشند.

به اشتراک گذاشتن این مطلب
منبع: