0 نظر

 

همانطور که میدانید در هر عرصه و هنری که قدم بگزارید شاهد جشنواره هایی هستیم که گروه های مختلف در آن زمینه برای خود ادعایی دارند و به رقابت می پردازند. ما در این مقاله قصد داریم جشنواره موسیقی فجر و چگونگی برگزاری آن را از ابتدا تاکنون برای شما معرفی کنیم.

 

با اخبار و حواشی سی چهارمین جشنواره موسیقی فجر آشنا شوید.

 

در ابتدا شما را با تاریخچه ی برگزاری جشنواره موسیقی فجر آشنا میکنیم. این جشنواره از سال ۱۳۶۴ شروع به کار کرد و تا سال ۱۳۶۸ با نام ” جشنواره سرود و آهنگ های انقلابی ” به کار خود ادامه داد.

این جشنواره از سال ۱۳۶۹ به بعد با نام ” جشنواره موسیقی فجر ” کار خود را ادامه داد و از سال ۱۳۷۰ در بخش موسیقی بین المللی مسلمانان نیز وارد این جشنواره شد.

تاکنون سی و سه دوره از جشنواره موسیقی فجر برگزار شده و هم اکنون سی و چهارمین دوره ی آن در آستانه برگزاری است که در ادامه شما را با برنامه ها و اخبار آن آشنا میکنیم.

 

بلیط فروشی جشنواره

بلیط فروشی جشنواره

 

حواشی بلیط فروشی جشنواره موسیقی فجر

 

جشنواره موسیقی فجر از ۲۴ تا ۲۹ بهمن ماه به دبیری شاهین فرهت برگزار میشود. بلیط فروشی این دوره از جشنواره همانند سال گذشته از طریق دو سایت ایران کنسرت و ۳۶۷۰ انجام میشود.

سایت ایران کنسرت از بهترین سایت های فروش بلیط است که سابقه ی درخشانی در این زمینه دارد و انتخاب این سایت بدون واکنش نامناسبی قابل قبول بوده است.
اما سایت ۳۶۷۰ که متعلق به محسن رجب پور است و این شخص به عنوان یک تاجر در عرصه موسیقی معروف است بسیار حاشیه ساز شد.

انتخاب سایت ۳۶۷۰ با در نظر گرفتن اینکه این سایت هیچ گونه سابقه ای در زمینه ی بلیط فروشی موسیقی ندارد واکنش شدید اهالی موسیقی و علاقمندان به این هنر را در پی داشت.

این سایت تاکنون هیچ گونه سابقه ی درخشانی نداشته و تنها یکبار بلیط فروشی کنسرت حامد همایون را در کارنامه ی خود دارد، به همین دلیل مسئولان باید دلیل قانع کننده ای برای انتخاب آن ارائه دهند.

 

سالن های میزبان سی و چهارمین جشنواره موسیقی فجر

 

طبق برنامه ریزی های انجام شده مطابق سال های گذشته ۸ سالن در تهران میزبان این دوره از جشنواره خواند بود که در ادامه معرفی میکنم.

سالن های میزبان جشنواره موسیقی فجر :

تالار وحدت
برج آزادی
تالار رودکی
برج میلاد
ایوان شمس
سالن سوره حوزه هنری
سالن سیف داد خانه سینما
فرهنگسرای نیاوران

 

 

حواشی انصراف خوانندگان از سی و چهارمین جشنواره موسیقی فجر

 جشنواره موسیقی فجر

جشنواره موسیقی فجر

انصراف پوریا اخواص

خواننده ایرانی کشورمان پوریا اخواص در ۶ بهمن ماه طبق نامه ای با بیان دلایل خود از شرکت در این دوره از جشنواره انصراف داد.

دلایل پوریا اخواص بیشتر بر مبنای غیر حرفه ای بودن بزرگترین هنگامه ی موسیقیایی کشور اشاره داشت. او در این نامه با بیان اینکه او را از شرکت در دو گروه این جشنواره منع کرده بودن بیان کرد، اسامی تعدادی از خوانندگان در چند گروه هست و این کار را تبعیض و داشتن یک بام و دو هوا معرفی کرد.

پوریا اخواص قرار نگرفتن اسم او و چند نفر دیگر از خوانندگان در جدول منتشر شده و نداشتن قرار داد مشخص برای اجرا را از دلایل دیگر غیر حرفه ای بودن جشنواره و انصراف خود بیان کرد.

 جشنواره موسیقی فجر

جشنواره موسیقی فجر

انصراف امیر اثنی عشری

 

امیر اثنی عشری خواننده موسیقی ایرانی نیز با تاکید بر اینکه معیار انتخاب در جشنواره موسیقی فجر باید بر اساس ارزش هنری باشد و نه سلیقه های شخصی در هفتم بهمن ماه انصراف خود را از این دوره اعلام کرد.

او نیز مانند پوریا اخواص از شرکت در دو گروه منع شده بود و این امر را تناقض اعلام کرد و بیان کرد افرادی بودند که همزمان در دو گروه شرکت کرده بودند.

 

جوایز جشنواره موسیقی فجر

جوایز جشنواره موسیقی فجر

 

جوایز جشنواره موسیقی فجر و برندگان سی و سومین دوره از جشنواره

 

مهمترین جایزه جشنواره موسیقی فجر ” جایزه باربد ” است که در ۷ گرایش و با اهدای ۱۶ جایزه باربد به برندگان تقدیم میشود. در ادامه مطلب اسامی تعدادی از برندگان جایزه باربد در سی و سومین دوره جشنواره موسیقی فجر را برای شما بیان میکنیم.

 

بخش تلفیقی بی کلام —> گلنوش صالحی

 

بخش دستگاهی بی کلام —-> قاسم رحیم زاده

 

بهترین ناشر —-> امیر عباس ستایشگر

 

موسیقی راک. —–> کاوه یغمایی

 

موسیقی پاپ. ——> مهدی یراحی

 

 

سخن آخر

ما در این مقاله قصد داشتیم جشنواره موسیقی فجر و جوایز آن را برای شما معرفی کنیم. این جشنواره تا کنون ۳۴ دوره برگزار شده و حواشی و اخبار خاص خود را دارد که نمونه هایی از این اخبار را برای شما در این متن بازگو کردیم.

به اشتراک گذاشتن این مطلب
منبع: