0 نظر

کتاب «زن ها مردها را از دست می دهند،چرا؟» نوشته جس مک، کتابیست که به بسیاری از سوالات در مورد زندگی مشترک بین زن و مرد پاسخ می دهد. این کتاب را بهتر است افراد قبل از ازدواج بخوانند تا در آینده مشکلی در زندگی مشترک نداشته باشند.

ازدواج دلپذیرترین موهبتی است که ادیان الهی برای انسان به ارمغان آورده اند. در دنیای امروز تحت تأثیر فن آوری و پیشرفت های علمی و روان شناسی و… چنان دامنه ارتباطات گسترده شده است که نیاز به کسب دانش برای درک پیچیدگی های درونی، ویژگی های فردی، جزئیات روابط و واکنش های افراد به وضوح احساس می شود. بسیاری از جوانان به اطلاعات مفیدی درباره رمز و راز ازدواج نیاز دارند تا بتوانند اقبالی برای رسیدن به ازدواج داشته باشند.

جوانان هنگام ازدواج با پرسش های بیشماری مواجه می شوند که لازم است به آن ها پاسخ مناسبی داده شود. پرسش هایی نظیر: چگونه می توانند فرد مناسبی برای ازدواج بیابند؟ چگونه توجه مرد یا زنی را به سوی خود جلب کنند که به دلیل گذشته بد و رابطه ای نافرجام از ازدواج هراسانند؟
چه عواملی حلقه های ازدواج را می شکند؟
انجام چه رفتارهایی آنان را فردی دوست داشتنی یا تلخ جلوه می دهد؟ و…
باید درک کنیم تنها با یافتن یک فرد نمی توانیم به عشق برسیم، نمی توانیم افسار خوشبختی را به دست دیگران بسپاریم و منتظر بمانیم تا آنان این احساس را به ما ببخشند. با کسب دانش و آگاهی در این زمینه می توانیم کنترل امور را در دست بگیریم، زندگی مشترک را در مسیری مناسب هدایت کنیم و زندگی لذت بخش تری را تجربه نماییم.

زن ها مردها را از دست می دهند،چرا؟

زن ها مردها را از دست می دهند،چرا؟

در معرفی این کتاب نیز آمده است:

«شماری از زنان به عنوان پاداش تلاشی که برای همسران خود می کنند، خواهان یک زندگی عاشقانه هستند و انتظار تعهد و وفاداری دارند و خواستار ارزش و احترام هستند، اما در احساس ناامیدی، فریب خوردگی، سرخوردگی و شکست در روابط خود با مردان دست و پا می زنند و همواره مردان را مقصر می دانند. زنان به دنبال رابطه ای متعهدانه، امنیت، امید به فردا، معنویت و … هستند. بنابراین اگر در آغاز یک رابطه هستید، اگر ازدواج کرده اید و می خواهید کنترل امور را دوباره در دست بگیرید و پایه های زندگی تان را مستحکم کنید، اگر فریب خورده اید و به دنبال راهی برای یافتن اصول و قوانین هستید، این کتاب مناسب شماست.»

به اشتراک گذاشتن این مطلب
منبع: