0 نظر

اینترنت اشیا (Internet of Things) چندین سالی است که مطرح شده است و درهمین بازه زمانی گوگل نیز سیستم عامل اشیا را برای این کار طراحی کرده است. اشیا اندروید (Android Things) نام سیستمی است که از طرف گوگل معرفی شده است.

مایکروسافت هم تلاش کرده تا ویندوز ۱۰ و کورتانا را وارد اینترنت اشیا کند و پیشرفت قابل ملاحضه ای هم در این زمینه داشته.

در چند روز گذشته مایکروسافت با ویندوز ۱۰ و دستیار صوتی کورتانا کلی در این حوزه سر و صدا کرد و حالا گوگل برای اینکه از این جریان عقب نماند سیستم عامل مخصوص خودش برای اینترنت اشیا را معرفی کرد.

این سیستم عامل بر پایه اندروید بوده، اما پلتفرم آن به روز رسانی شده تا به توسعه دهندگان این امکان را دهد که راحت تر بر روی دستگاه های اینترنت اشیا خود کار کنند. گول پیش نمایشی از نسخه توسعه یافته Android Things را منتشر کرد، اما این تنها یک بخش از به روز رسانی است.

Android Things

Android Things

گوگل اعلام کرده ابزار مختلفی برای این سیستم عامل در نظر گرفته تا بتوان وسیله های مختلف را به یکدیگر ارتباط داد. ابزار گوگل باعث می شوند که به راحتی بتوان از «دستیار گوگل» (Google Assistant) در وسایل مختلف استفاده کرد. به احتمال زیاد در آینده خبرهای بیشتری از این سیستم عامل و کاربرد آن در وسیله های متفاوت خواهیم شنید.

گوگل با اعلام این خبر گفت:

که نسخه ی پیش نمایس سیستم عامل مخصوص اشیا خودش را از هم اکنون در اختیار توسعه دهندگان قرار داده است. استفاده از سیستم عامل جدید بسیار راحت خواهد بود و توسعه دهندگان با همان ابزارهایی که به وسیله ی آن برای سیستم عامل اندروید برنامه می نوشتند، می توانند با Android Things هم کار کنند. به همین دلیل کار کردن با سیستم عامل مخصوص اینترنت اشیا گوگل بسیار راحت خواهد بود.

به روز رسانی دیگر به Weave مربوط می گردد که گوگل از آن تحت عنوان ابزارهایی برای فراهم نمودن امکان ارتباط و تعامل دستگاه ها به یکدیگر یاد کرده. با استفاده از Weave می توان دستگاه های متصل به اینترنت اشیاء را به سرویس های مبتنی بر کلاود از جمله گوگل اسیستنت متصل کرد.

مهم ترین بخش این به روز رسانی، راحت تر شدن اتصال و کار با Weave به دستگاه های اینترنت اشیا و سرویس های ابر و دستیار گوگل است.

به اشتراک گذاشتن این مطلب
منبع: