0 نظر

با اینکه هنوز آیفون 8 اپل به صورت رسمی رونمایی نشده بسیاری از قابلیت های آن فاش شده اند و مردم را برای خرید این محصول اپل تشنه تر کرده اند.

یکی از جذاب ترین قابلیت هایی که آیفون 8 دارد. قابلیت شارژ بی سیم آن است. این اولین محصول اپل خواهد بود که از این قابلیت برخوردار است. پیش تر گوشی های اندرویدی و ویندوزی این قابلیت را با خود به همراه آورده اند و نمیشود بعنوان یک نوآوری برای اپل در نظر گرفت. اما در بین گوشی های آیفون هنوز نوآوری محسوب میشود.

فناوری شارژ بی سیم

فناوری شارژ بی سیم

اما قبل از اینکه آیفون 8 رسما رونمایی و عرضه شود دارندگان آیفون 7 و 6 هم میتوانند از قابلیت شارژ بی سیم استفاده کنند!

درست است به صورت پیش فرض این ویژگی در آیفون های 6 و 7 وجود ندارد اما با استفاده از ابزار جانبی میتوان به راحتی این قابلیت را به آنها افزود.

شرکت نیلکین (Nillkin) یکی از ارائه دهنده این ابزار است که به راحتی هرچه تمامتر این ویژگی را به آیفون های قدیمی می آورد.

این شرکت نوعی قاب محافظ با عنوان Magic Case برای آیفون های سری 6، 6 اس و 7 تولید کرده است که علاوه بر محافظت از بدنه ی گوشی، قابلیت شارژ بی سیم را هم به آن اضافه می کند.

قابی که شرکت نیلکین برای آیفون ها ساخته از پشت و لبه های گوشی محافظت میکند. اما برای شارژ کردن گوشی هم اینگونه عمل میکند: آهنربایی در درون آن است که کمک میکند تا گوشی به پایه های نگه دارنده متصل شود. و جریان برق انتقال یابد.

با این روش یک گوشی آیفون 7 تقریبا 2 ساعت زمان نیاز دارد تا فول شارژ شود. البته خریداری این قاب به تنهایی فایده ای ندارد و باید یک پد مخصوص شارژ بی سیم با پشتیبانی از استاندارد Qi هم تهیه شود.

به اشتراک گذاشتن این مطلب
منبع: