0 نظر

شازده کوچولو نوشته ی آنتوان دو سنت اگزوپری داستانی ست بی نهایت شیرین و در عین حال تاثیرگذار که هرگز از خواندن آن سیر نخواهید شد. این داستان را می توان از کودکی خواند تا زمان پیری. در هر سن و سالی که باشید، کتاب شازده کوچولو یک گنج گران بها در کتابخانه ی هر خانه ای ست.

دانلود کتاب شازده کوچولو آنتوان دو سنت اگزوپری ترجمه احمد شاملو

دانلود کتاب شازده کوچولو آنتوان دو سنت اگزوپری ترجمه احمد شاملو

به خصوص آن که این کتاب با قلم سحرانگیز احمد شاملو به فارسی برگردانده شده است و شیوایی ترجمه ی شاملو از تاثیر عمیق کتاب هیچ کم نکرده است که شاید به آن افزوده هم باشد.

اما شازده کوچولو از کجا آمد؟

شازده کوچولو از سیاره ای دور و بسیار کوچک به صحرای آفریقا می آید. سیاره ی او آن قدر کوچک است که تنها سه آتشفشان و یک گل در خود دارد.
یک روز صبح که شازده کوچولو از خوابی بیدار شده و به بیرون می نگرد، گلی را در باغچه می بیند و همان جا به گل دل می بندد.شازده کوچولو هر روز برای گل وقت زیادی گذاشته و با دقت و مراقبت به وی آب داده و رسیدگی می کند.
اما گل که بسیار مغرور است با غرور و خودپسندی خود شازده کوچولو را آزرده کرده و شازده کوچولو سیاره اش را ترک می کند.
در سفر به سوی زمین او از شش سیاره ی دیگر عبور می کند که در هر یک با شخصیت عجیبی برخورد می کند.
تا این که به زمین می رسد و در صحرای آفریقا پا روی زمین می گذارد. اینجا ابتدا با ماری روبرو می شود که به او می گوید من قدرت این را دارم که با یک نیش تو را به دور دست ها و هر جا که بخواهی ببرم. شازده کوچولو از مار جدا شده و به خلبانی برمی خورد که در بیابان هواپیمایش دچار نقص شده و در آن جا سرگردان است.
با عبور از خلبان به یک آبادی رسیده و در آن جا با روباهی آشنا می شود. روباه به او می گوید که برای این که با هم بازی کنیم تو می باید مرا اهلی کنی.

و اهلی کردن یعنی چه؟

به گفته ی روباه اهلی کردن یعنی ایجاد رابطه کردن. اگر تو مرا اهلی کنی نسبت به من مسئولیت پیدا خواهی کرد و من نسبت به تو احساس وفاداری خواهم کرد. شازده کوچولو برای اهلی کردن روباه چندین روز وقت گذاشته و هر روز به سراغ او رفته و می آید. تا این که بین این دو رابطه ای عمیق شکل می گیرد و جدایی بسیار سخت می شود.

کتاب شازده کوچولو آنتوان دو سنت اگزوپری | اهلی کردن یعنی چه؟

کتاب شازده کوچولو آنتوان دو سنت اگزوپری | اهلی کردن یعنی چه؟

شازده کوچولو که به یاد گل اش افتاده و برای برگشت به سیاره اش بی قرار است، از روباه با اشک جدا شده و برای بازگشت به سیاره به سراغ مار و قول و قرارش با او می رود…

در اپلیکیشن فیدیبو می توانید شازده کوچولو سه زبانه را دانلود نمایید.

به اشتراک گذاشتن این مطلب
منبع: