0 نظر

پیش از این بارها از احتمال فیلترینگ اینستاگرام صحبت به میان آمده بود و این احتمال چندین بار توسط مسئولان رد شد و گفته شد که اینستاگرام فیلتر نمی شود.

اما رئیس مرکز ملی فضای مجازی و دبیر شورای عالی فضای مجازی، ابوالحسن فیروزآبادی به تازگی موضوع جدیدی را مطرح کرده است که گویا به زودی شاهد فیلترینگ اینستاگرام خواهیم بود.

وی مدعی ست در صورتی که مدیران اینستاگرام با قوانین داخل ایران و چیزی که نظام جمهوری اسلامی خواستار آن است در خصوص کاربران ایرانی همکاری ننمایند، اینستاگرام نیز در ایران فیلتر خواهد شد.

 

احتمال فیلترینگ اینستاگرام

احتمال فیلترینگ اینستاگرام

 

به گزارش دیجیاتو به نقل از باشگاه خبرنگاران جوان، ابوالحسن فیروزآبادی اظهار داشته است: اینستاگرام‌ هم اگر همکاری نکند به سرنوشت تلگرام‌ دچار می‌شود، البته اینستاگرام‌ قسمت مخفی شهروندی ندارد و همه چیز در آن دیده می‌شود. در حالی که در تلگرام‌ حوزه‌های مخفی شهروندی‌ وجود داشت یعنی پرایوت‌ چت‌ و گروه‌های کوچک وجود داشت که مخفی بودند اما در اینستاگرام‌ همه چیز دیده می‌شود و بیشتر جنبه بولتنی‌ دارد اما به هر حال فیلترینگ‌ اینستاگرام‌ هم قابل بررسی است.

این مقام مسئول می گوید که عده ای در کشور مرتبا خواستار فیلترینگ اینستاگرام هستند و می خواهند این اپلیکیشن نیز سرنوشت مشابهی مانند تلگرام داشته باشد. وی می گوید در صورتی که مسئولان اینستاگرام همکاری لازم را با ایران و قوانین ایران داشته باشند، فیلترینگ منتفی می شود، در غیر این صورت چاره ای جز فیلتر اینستاگرام باقی نمی ماند.

 

خواسته های ایران از مسئولان اینستاگرام چیست؟

اما از جمله مواردی که فیروزآبادی برای رعایت توسط اینستاگرام به منظور حضور و بقا در ایران ذکر کرده است، عناوینی ست که در زیر به آن ها اشاره می کنیم.

فیروز آبادی می گوید که اینستاگرام باید در ایران نماینده ی رسمی داشته باشد و ادامه ی فعالیت به این شکل و بدون داشتن یک نماینده ی رسمی از سوی اینستاگرام در ایران امکان پذیر نیست.

این موضوعی ست که پیش از این برای تلگرام نیز مطرح شده بود و ایران درخواست داده بود که تلگرام در ایران نماینده ی رسمی داشته باشد و این به عنوان یکی از شروط ادامه ی فعالیت تلگرام در ایران قید شده بود که از سوی دوروف رد شد.

دیگر شرطی که برای ادامه ی حیات اینستاگرام در ایران قید شده است، تحت عنوان مسئولیت پذیری مطرح شده است و این به آن معناست که در صورت نیاز اینستاگرام هویت کاربرانی که جمهوری اسلامی بخواهد فاش کرده و اطلاعات آن ها را در اختیار ایران قرار دهد.

همین طور دیگر شرط مقامات ایرانی عدم خروج اطلاعات شهروندان ایرانی از کشور است و این که اینستاگرام این اطلاعات را تحت هیچ شرایطی در اختیار دیگر دولت ها یا نهادها قرار ندهد.

به اشتراک گذاشتن این مطلب
منبع: