0 نظر

پس از فیلتر تلگرام به نظر می رسد زمزمه های فیلتر اینستاگرام نیز بلند شده است. با اضافه شدن قابلیت تماس تصویری و IGTV به اپلیکیشن محبوب اینستاگرام، احتمال فیلتر شدن این اپ پرکاربر افزایش یافته است.

معاون اول دادستان کل کشور، حجت الاسلام محمد مصدق از در دستور کار قرار گرفتن فیلترینگ اینستاگرام خبر داده است.

علت فیلترینگ اینستاگرام چیست؟

معاون اول دادستان کل کشور علت فیلترینگ اینستاگرام را جمع کردن پول برای کمک به بی بضاعت ها از سوی سلبریتی ها عنوان کرده است و این دست اقدامات در فضای اینستاگرام را زمینه ساز کلاهبرداری های گوناگون می داند.

حجت الاسلام مصدق گفته است: ما باید با عملکرد خودمان دست این افراد را قطع و اعتماد را به جامعه بازگردانیم.

احتمال فیلتر اینستاگرام از زبان معاون اول دادستان کل کشور

احتمال فیلتر اینستاگرام از زبان معاون اول دادستان کل کشور

وی می افزاید: در همین راستا فیلترینگ اینستاگرام در دستور کار قرار گرفته و آقای خرم‌آبادی در معاونت امور فضای مجازی دادستانی کل کشور به صورت جدی پیگیر این موضوع شده و باید ببینیم چه اتفاقی می افتد.

البته پیش از این نهادهای مختلف تاکید کرده بودند که داستان فیلترینگ تنها به فیلتر تلگرام محدود شده و برنامه ای برای فیلتر دیگر اپلیکیش های فضای مجازی وجود ندارد.

اما این طور که شواهد نشان می دهد در آینده ای نه چندان دور شبکه ی اجتماعی اینستاگرام نیز که بیشترین حجم کاربران را اکنون به خود اختصاص داده است، از دسترس خارج خواهد شد.

بیشتر بخوانید: http://digiato.com/article/2018/07/04/%d9%81%db%8c%d9%84%d8%aa%d8%b1%db%8c%d9%86%da%af-%d8%a7%db%8c%d9%86%d8%b3%d8%aa%d8%a7%da%af%d8%b1%d8%a7%d9%85-2/

به اشتراک گذاشتن این مطلب
منبع: