0 نظر

به نظر می رسد آن چه که این روزها بسیار اهمیت دارد، بحث گردشگری است. امروز تحقیقات بسیاری رخ می دهد تا ابزارهایی برای توسعه هر چه بیشتر گردشگری ایجاد شود تا افراد بیشتری بتوانند به گردشگری مشغول شوند.
به تازگی گروهی از محققان قطارهای پرنده ای را طراحی کرده اند که می توانند دور دنیا را در کمترین زمان ممکن بچرخد.
این قطارهای پرنده پیوند بسیار عجیبی از تکنولوژی و سفر را ایجاد می کند که می تواند نتیجه ای فوق العاده داشته باشد. سفر از طریق پرواز جت و فضاپیما و سایر وسایل هوشمند نقلیه می تواند در نوع خود جذاب باشد. با این وجود یکی از برترین شیوه های سفر، سفر از طریق قطارهای هوشمند است.

قطار پرنده ای که شما را در مدت زمان کم دور دنیا می چرخاند

قطار پرنده ای که شما را در مدت زمان کم دور دنیا می چرخاند

این قطارها قابلیت پرواز دارند و تحولی شگرف در صنعت حمل و نقل ایجاد می کنند. شرکت Akka Technologies ویدئویی مفهومی از سیستم جدید حمل و نقل خود با نام Link &Fly منتشر کرده است.
درواقع این کمپانی در طرح نوآورانه خود هواپیمایی را با قابلیت اتصال و انفصال واگن‌هایی را شبیه به بالن ارائه کرده و هدف این پروژه را سرعت بخشیدن به فرآیند سوار شدن مسافران به هواپیما و جابه‌جایی کالا‌ها در فرودگاه‌ها اعلام کرده است.
ماشین هایی که به شکل واگن قطار پس از بارگیری و یا سوار شدن مسافران در سکو‌های مخصوص فرودگاه با خروج از محل سکو‌ها به قسمت زیرین هواپیما متصل شده و پس از آن با هواپیما به پرواز درمی‌آیند.
اگر این پروژه اجرا شود، تحولی عظیم در صنعت حمل و نقل ریلی و هوایی ایجاد خواهد شد. این هواپیما قرار است به شکلی تولید شود که کوچک ترین سر و صدایی نداشت باشد و آلودگی کمتری را در پی داشته باشد.
این قطار هوایی می تواند تا ارتفاع ۱۲۱۳۱ متر از سطح زمین با حداکثر سرعت ۹۶۵ کیلومتر بر ساعت پرواز کند. طول آن 33.8 متر و ارتفاع آن 8.2 متر خواهد بود.

به اشتراک گذاشتن این مطلب
منبع: