0 نظر

سازمان حمل و نقل جاده ای استان مرکزی اعلام کرد دریافت گواهینامه ایزو از طرف شرکت های حمل و نقل جاده ای امری ضروری است چراکه این سازمان قصد دارد طرح رتبه بندی شرکت های حمل و نقل مسافربری را در استان اجرا کند.

محمد محسنی با تاکید بر ضرورت اقدام شرکت های حمل و نقل مسافربری استان برای گرفتن استاندارد ایزو 9001 (سیستم مدیریت کیفیت) و متعاقبا اخذ استاندارد ایزو 39001 (استاندارد مدیریت ایمنی در حمل ونقل جاده ای)، اظهار داشت: اخذ استاندارد ایزو 9001 پیش نیاز استاندارد ایزو 39001 یعنی مدیریت ایمنی در حمل و نقل جاده ای است.

بنا برگفته محسنی اخذ ایزو 9001 توسط شرکت های حمل و نقل استان به سادگی انجام می گیرد چرا که این شرکت ها سال هاست مدیریت کیفیت را رعایت می کنند چنانچه برای گرفتن استاندارد ISO 9001 اقدام کنند با توجه به اینکه شرایط مناسب برای اخذ این استاندارد جهانی دارند با مشکل خاصی روبرو نخواهند شد.

محسنی با بیان اینکه این استاندارد را سازمان راهداری و حمل و نقل جاده ای کسب کرده است افزود: استاندارد ایزو 9001 به معنای مدیریت در برنامه ریزی، هدایت و نظارت در شرکت های حمل و نقل است که در نهایت می بایست منجر به رضایتمندی مسافرین و متقاضیان شود.

شرکت های اتوبوسرانی

شرکت های اتوبوسرانی

هدف از طرح رتبه بندی شرکت های حمل و نقل مسافربری؛ همچنین اخذ ایزو توسط این شرکت ها جلب رضایت و تامین امنیت مسافرین در کنار رعایت اصول استاندارد سفر است.

چنین طرح هایی علاوه بر آنکه بر ارزش کاری شرکت های حمل و نقل می افزایند می توانند پس از جلب اعتماد مردم مسافرینی که با خودروی شخصی به سفر می روند آنها را به سمت حمل و نقل عمومی بکشانند که در نهایت باعث کمتر شدنحوادث جاده ای و سود بیشتر شرکت های مسافربری می شود.

به اشتراک گذاشتن این مطلب
منبع: