به نظر می رسد که باز هم سامسونگ قرار است خودنمایی کند. این کمپانی بزرگ و قدرتمند وعده داده است که از دستیار دیجیتالی بیکسبی در تمامی محصولاتش استفاده کند. اما باید گفت که این موضوع سبب نمی شود که کارکردهای هوش مصنوعی روی اسمارت فون ها را از یاد ببرد.

این کمپانی بزرگ در غرفه ی خود که در نمایشگاه CES امسال در اختیار داشت، از قابلیت جدیدی که بیکسبی ویژن در اختیار دارد خبر داد.

قابلیت جدید بیکسبی ویژن چیست؟

به گفته ی این کمپانی، بیکسبی وییژن می تواند غذاها را شناسایی کند و کالری های آنها را بشمارد.

قابلیت جدید بیکسبی در CES 2018
قابلیت جدید بیکسبی در CES 2018

البته این را باید بگوییم که این قابلیت هم اکنون برای استفاده ی عمومی آزاد نیست، اما برای برخی از افراد که نمیتوانند غذاها را از یکدیگر تشخیص دهند، انتخابی بسیار مناسب خواهد بود.

به عنوان مثال در لاس وگاس هستند کسانی که نمیتوانند تفاوت بین پیتزا مارگاریتا، بشقاب سوشی سالمون یا استیک را تشخیص دهند.

البته نباید از این دستیار هوشمند انتظار داشته باشیم که در همان وهله و نگاه اول، تمامی اجزای ظرف غذا را شناسایی کند. حداقل در وضعیت کنونی باید دوربین موبایل خود را به سمت بخش های مختلف غذا بگیرید تا عملیات کالری سنجی به خوبی صورت گیرد.

البته، بیکسبی نمی تواند در ارتباط با روش های متنوع پخت غذا که توسط آشپزهای مختلف اعمال می شود، نظری دهد.

نماینده سامسونگ در CES می گوید بیکسبی از اطلاعات عمومی مواد غذایی برای شمارش کالری بهره می گیرد و اگرچه بی نقص نیست، اما ساده تر و سریع تر از روش های دستی عمل می کند.

ضمنا اطلاعات غذایی که از ظرف غذا به دست می آید، به شکل خودکار وارد اپلیکیشن سلامتی سامسونگ می شود و برنامه ی ورزشی را بر اساس کالری که دریافت می کنید تنظیم می کند.

همچنین این نرم افزار پیشنهاد هایی هم برای سوزاندن کالری هم در اختیار کاربر قرار می دهد. البته هنوز معلوم نیست که سامسونگ چه زمانی این فناوری جدید را در اختیار عموم قرار می دهد. به نظر می رسد که این فناوری بسیار جذاب است و می تواند مورد توجه بسیاری قرار گیرد.

به اشتراک گذاشتن این مطلب

1 دیدگاه

نظر دادن

لطفا دیدگاه خود را بنویسید
لطفا نام خود را اینجا وارد کنید