0 نظر

همه می دانیم که روزهای پایانی سال را می گذرانیم و شاید خستگی مفرط بر ما حاکم شده است و توان به پایان رساندن سال کاری را نداریم. اما بیایید کمی منطقی باشیم. کارفرمایان ما همانند ما، چندان احساس خستگی نمی کنند و توقع دارند که با همان شور و نشاط روز های اولیه، در محل کار خود حاضر شویم.
برای این که روزهای با کیفیت کاری را آغاز کنیم و بشاش باشیم و ادامه ی سال را با نشاط سپری کنیم، پیشنهادات زیر می تواند موثر واقع شود. پس بیایید نگاهی به نکات زیر مبنی بر آغاز کردن یک روز کاری خوب، بیندازیم.

نکاتی برای آغاز کردن یک روز کاری خوب

آب و هوا به سویی می رود که ما صبح ها بیشتر مایلیم در تخت خواب خود بمانیم و به خواب شیرینمان ادامه دهیم. اما امان از ساعت کوک شده ای که ما را برای رفتن به کار، از خواب بیدار می کند.
بیایید طور دیگری به این ماجرای غم انگیز نگاه کنیم. شاید اگر تنها چند مورد از نکات زیر را در دستور کار صبحگاهی خود قرار دهیم، روز کاری ما زیبا آغاز شود. خانم ها و آقایان، با ما همراه شوید.

نکاتی برای آغاز کردن یک روز کاری خوب

نکاتی برای آغاز کردن یک روز کاری خوب

روز کاری فوق العاده با این روش ها

سرود بامدادی

شاید برایتان کمی خنده دار باشد، اما تصور کنید که به محیط کار که البته اگر جوی دوستانه بر آن حاکم است، وارد می شوید و سرود و یا شعری کوتاه را زمزمه می کنید. مسلما همکاران شما با آن همراهی خواهند کرد و در عرض مدت بسیار کوتاهی، تغییر بزرگی را در همان شروع روز کاری آغاز خواهید کرد. البته باید بگوییم که این کار در تمامی محیط های کاری عملی نیست.

خوش و بش با همکاران

اگر مورد بالا در محیط کار شما عملی نیست، دست کم صبح کاری خود را با یک سلام و صبح بخیر و یک احوال پرسی گرم و صمیمی با همکاران خود آغاز کنید. با آن ها صحبت کنید و درباره ی کارشان بپرسید. همین چند دقیقه گفتمان صبحگاهی، حس مثبتی در شما ایجاد خواهد کرد.

روز کاری را شلوغ آغاز نکنید

چرا از همان بدو ورود به محل کار، سرتان را آن قدر شلوغ می کنید که نفسی برای به پایان رساندن روز کاری باقی نمی گذارید؟ اگر این امکان وجود دارد، یک ساعت ابتدایی کار را کمی خلوت آغاز کنید و سپس کارهای سنگین را در برنامه ی کاری آن روز قرار دهید.

اما کارهای مهم تر را اول انجام دهید

ساعات آغازین هر روز، مغز از هر زمان دیگری با نشاط تر است، پس به جای چک کردن ایمیل در ابتدای ساعات اداری، تمرکز خود را بر کارهای تحلیلی، ایده پردازی و مهم بگذارید.

شاید خوردن یک فنجان قهوه و تکه ای شکلات بد نباشد

در ابتدای روز در محل کارتان، یک فنجان قهوه و یک تکه شکلات بخورید تا هم خواب احتمالی از سر شما بپرد و هم قهوه در رگ های شما جاری شود و با نشاط شوید.
کمی هم میزتان را مرتب کنید
درست است که یک میز کار شلوغ می تواند خلاقیت شما را بالا ببرد، اما قطعا می تواند تمرکز شما را از بین ببرد و حسابی سردرگمتان کند. هر از گاهی وسایل، کاغد و مداد و خودکارهایتان را مرتب کنید و حس مثبتی به خود القا کنید.

نکاتی برای آغاز کردن یک روز کاری خوب

نکاتی برای آغاز کردن یک روز کاری خوب

حتما با بهترین دوستتان در محل کار تعامل داشته باشید

از صبح تا شب کار کردن، شما را فرسوده می کند در حالی که بازدهی خوبی نخواهید داشت. پس بهتر است چند دقیقه ای را به گفت و گو با همکاران صمیمی و دوستانتان اختصاص دهید و از او ایده بخواهید و کمک و پیشنهاد!

امیدوار باشید و خوش بین

داشتن انرژی مثبت همیشه می تواند احساس خوبی را منتقل کند، حال اگر این خوش بینی و امیدواری را از همان ساعات آغازین روز کاری ابراز کنید، مطمئنا انرژی بیشتری را حس خواهید کرد.

این نکات را در ذهن داشته باشید و سعی کنید دست کم از چند مورد آن بهره بگیرید. فردا ابتدای هفته است، همان شنبه ای که همه می خواهند چیزی را از آن روز آغاز کنند. نتیجه را با ما به اشتراک بگذارید.

به اشتراک گذاشتن این مطلب
منبع: