معاون کیفیت پارس خودرو گفت: رنو برای دومین سال متوالی مجوز ارزشیابی محصول نهایی را به پارس خودرو اعطا کرده و محصولات این شرکت برای دو دوره متوالی در محدوده سبز رنو قرار گرفته است.

گفتنی است پیش از این شرکت پارس خودرو موفق به کسب نشان سبز به جهت تولید دو محصول تندر 90 و رنو ساندرو از شرکت رنو شده است.

رنو ساندرو استپ وی
رنو ساندرو استپ وی

به نقل از سایپا نیوز، بهنام خلج با اعلام این خبر گفت: در نهمین ممیزی شرکت رنو «Mass Production Audit» موسوم به آدیت تولید انبوه که در سه ماهه دوم سال 2017 توسط تیم ممیزی رنو انجام شد، شرکت پارس خودرو از گروه خودروسازی سایپا توانست برای دومین سال پیاپی این مجوز را از رنو دریافت کند.

وی با بیان این مطلب که نتایج تیم ممیزی نشان دهنده این مطلب است که نتایج کیفی در پارس خودرو کاملا شفاف و واقعی است افزود: در این شرکت تمام شاخص های کیفی رنو به صورت کامل رعایت می شود و نتایج بازرسی های کیفی شرکت رنو با اعطا مجوز ارزشیابی این مهم را اثبات می کند.

خلج خاطر نشان کرد: نتایجی که ما در حوزه کیفیت بدست آورده ایم توسط تیم ممیزی رنو هم تایید شده و در بهترین معیار این شرکت، یعنی شاخص سبز قرار گرفت که نشان از انطباق و همپوشانی نتایج کیفی پارس خودرو با نتایج رنو دارد.

چشم امید رنو به شاسی بلندها

رنو برای افزایش فروش در چین به خودروهای شاسی بلند و شبه شاسی بلند چشم دوخته است.

فرانسوا پرووست، مدیر فعالیت های رنو در چین اعلام کرد این خودروساز فرانسوی به زودی مدل مینی ون اسکیپ را به بازار چین وارد و شاسی بلند کپچر را در این کشور تولید می کند.

در حال حاضر حدود 40 درصد از کل خودروهای سواری فروخته شده در چین مربوط به خودروهای شاسی بلند است. هم اینک رنو مدل کپچر را به چین وارد می کند، اما اعلام کرده است به منظور اجتناب از تعرفه های وارداتی، این خودرو را در کارخانه خود واقع در ووهان چین تولید خواهد کرد.

به گفته فرانسوا پرووست در حال حاضر به دلیل وارداتی بودن کپچر، فروش این خودرو در چین بسیار اندک است. رنو اعلام کرده است به منظور رقابت در بازار خودروهای دارای هفت صندلی، مدل اسکیپ را به چین وارد می کند. رنو در دو ماه نخست امسال 14 هزار و 189 دستگاه خودرو در چین به فروش رسانده است.

به اشتراک گذاشتن این مطلب