3 نظر

شاید هیجان انگیزترین کاری که این روزها می توانید انجام دهید، رفتن به شهر آفتاب و تماشای خودروهای رنگارنگ در دومین نمایشگاه بین المللی خودرو تهران باشد. این روزها دومین نمایشگاه بین المللی خودروی تهران به مدت 4 روز از 6 ام تا 10 آذر در حال برگزاری است.

در نمایشگاه خودرو تهران خودروهای مختلف از برندهای گوناگون به نمایش گذاشته شده اند و شما می توانید خاص ترین خودروها و حتی لوکس ترینها را مشاهده کنید. اما در نمایشگاه امسال خودروهای چینی بیشتر خودنمایی می کنند و این نشان دهنده ی این است که برندهای چینی حسابی بازار ایران را هدف قرار داده اند.

علاوه بر خودروهای چینی در این نمایشگاه خودروهای آلمانی و فرانسوی نیز به چشم می خورند که برخی از آنها طی تدابیر امنیتی نگهداری می شوند. در ادامه به برخی خودروهای تماشایی در نمایشگاه خودرو تهران اشاره می کنیم:

شگفتی نمایشگاه خودروی تهران

پدیده ی شگفت انگیز نمایشگاه امسال نخستین خودروی جی‌تی دست ساز ایرانی که برای اولین بار در این نمایشگاه در معرض نمایش قرار گرفت.
این خودرو به همت یک مبتکر ایرانی طراحی و ساخته شده و دارای موتور ۲۱۰ اسب بخار با حجم ۱۸۰۰ سی‌سی است. این خودرو قادر است شتاب صفر تا صدی کمتر از چهار ثانیه را ثبت کند. بیشینه ی سرعت این پدیده در محدوده ی ۲۵۰ کیلومتر در ساعت است.

نخستین خودرو دست ساز ایرانی

نخستین خودرو دست ساز ایرانی

خودرو پژو اگزالت محصول شرکت پژو

یکی از خودروهایی که در نمایشگاه امسال چون نگینی ارزشمند می درخشد خودروی پژو اگزالت است. از این خودروی بی نظیر تنها دو نسخه ساخته شده است که یکی از آنها هم اکنون در شهر آفتاب خودنمایی می کند.

Peugeot Exalt

Peugeot Exalt

درخشش فرمول یک مشهور رنو در شهر آفتاب
نکته ی بسیار جالب نمایشگاه امسال، نمایش خودرو فرمول یک مشهور رنو است که محصولی بی نظیر از شرکت رنو محسوب می شود.

Renault Formula 1 car

Renault Formula 1 car

حضور پر رنگ بنز در نمایشگاه

درحالی که سال گذشته جای خالی مرسدس بنز در نمایشگاه خودروی تهران احساس می شد، این شرکت امسال سنگ تمام گذاشته و 6 خودروی زیبا و دوست داشتنی را در معرض نمایش قرار داده است.
این خودروها شامل مرسدس بنز مدل E200 در سه رنگ مختلف، مدل C200 و دو خودروی کلاسیک می شوند.

Mercedes-Benz E200

Mercedes-Benz E200

دو شاسی ‌بلند آلمانی از بورگوارد

شرکت خودرو سازی آلمانی با نام بورگوارد که امید دارد بازار ایران را تسخیر کند، با دو خودروی شاسی بلند با نامهای BX7 و BX5 در نمایشگاه امسال شرکت کرده است. خودروهای بورگوارد در نمایشگاههای خودرو در سراسر دنیا خوش درخشیده اند و این بار در نمایشگاه تهران خودنمایی می کنند.

BX6

BX6

خودروهای آسیایی در شهر آفتاب

در نمایشگاه خودرو تهران حضور خودروسازان آسیایی بسیار محسوس است و در این میان به غیر از چین شرکتهایی از هند و تایوان هم شرکت کرده اند.
خودروساز هندی با نام ماهیندارا سه خودرو به نامهای ایکس‌یووی۵٠٠، کی‌یو‌وی ١٠٠ و پیکاپ اسکورپیو را در نمایشگاه امسال معرفی کرده است. قرار است عظیم خودرو همه ی محصولات ماهیندرا را به زودی در ایران تولید کند.
از خودروهای تایوانی نمایشگاه نیز باید به U5 و U6 از برند لوکسزن اشاره کرده که با رنج قیمتی 120 الی 150 میلیون تومان وارد بازار خودروی ایران می شود.

Luxgen U5

Luxgen U5

به اشتراک گذاشتن این مطلب
منبع: