0 نظر

اگر به فکر راه اندازی کافه و کافی شاپ هستید و قصد خرید تجهیزات را دارید بهتر است پیش از اقدام به هر کاری با یک مشاور خرید بهترین تجهیزات کافه ملاقات و مشورت کنید. امکان دارد وسایلی که فکر می کنید بسیار ضروری هستند به هیچ کاری نیایند یا همان ها که بی ارزش تلقی می شوند بسیار مهم باشند. معمولا در آغاز راه کافه داری همه بی تجربه اند و مشورت با یک متخصص می تواند صرفه اقتصادی بسیاری داشته باشد.

دستگاه اسپرسوی
کافی شاپی که دستگاه اسپرسو نداشته باشد تقریبا می شود گفت هیچ چیز ندارد. امروزه اسپرسو و سایر نوشیدنی هایی که بر پایه آن هستند بسیار پر طرفدارند، وجود یک ماشین اسپرسو چیزی است که برای هر کافه کوچک و بزرگی مورد نیاز است.

یخچال و فریزر
یخچال فریز همپای همه کسب و کارهایی است که مربوط به خوردن و نوشیدن می شوند. در کافی شاپ هم برخی مواد اولیه را در فریزر لاز م است نگهداری کرد تا خراب نشوند. برای نگهداری کیک ها و خوراکی هایی که زود خراب میشوند نیز به یخچال نیاز است. در تابستان کافی شاپ ها بستی و فالود می فروشند که بدون یخچال فریزر نگهداری از آنها ممکن نیست.

بلندر صنعتی
در این مورد هیچ شکی نیست که بازار نوشیدنی های خنک که برای تهیه بسیاری از آن ها نیاز به بلندر دارید، خصوصا در فصل های گرم، به اندازه بازار قهوه داغ است. برای تهیه نوشیدنی هایی از این دست شما نیاز به حداقل یک بلندر خواهید داشت.

فر، تستر و وسایل پخت و پز
بسته به منوی کافه تان شما به تجهیزاتی خواهید داشت که در صورت سرو غذای گرم آنها را آماده کنید. انواع ساندویچ ها و خوراکی های گرم را کافی شاپ ها برای وعده صبحانه سرو می کنند که نیاز به تجهیزات پخت و پز دارند.

راه اندازی کافی شاپ

راه اندازی کافی شاپ

قفسه بندی ظروف
نظم داشتن در هر کاری موجب سریعتر انجام شدن کار است. از آنجایی که در کافی شاپ ظروف بسیاری لازم است و هر کدام هم برای کاری کاربرد دارند بهتر است قفسه هایی برای هر کدام جداگانه در نظر گرفته شود تا هم از شکستن جلوگیری شود و هم زود میان ظروف پیدا شوند.

میز کار راحت و کاربردی
یک باریستا بدون میز کار مگر میشود؟ باریستا ها روی همین میز کار است که معجزه می کنند و انواع نوشیدنی های خوشمزه را فراهم میکنند. یک میز کار خوب میزی است که خط و خش نشود، زود تمیز شود، در برابر آب و ضربه مقاوم باشد و در عین حال که همه این خصوصیات را دارد زیبا هم باشد!

دستگاه پوز (POS)
در دنیایی که پول های همه در کارت بانکی شان است داشتن یک دستگاه کارت خوان برای هر کافی شاپی واجب و ضروری است. این دوره ای نیست که انتظار داشته باشید همه پول نقد همراهشان باشد.

سیستم صوتی مناسب
قرار نیست پارتی به راه اندازید اما کدام کافی شاپ بدون موسیقی جذاب می شود؟ داشتن سیستم صوتی مناسب و با کیفیت از دیگر تجهیزاتی است که یک کافه نوین به ان نیاز دارد.

به اشتراک گذاشتن این مطلب
منبع: