0 نظر

افراد زیادی هستند که برنامه ی واتس اپ را به عنوان برنامه ی روزمره استفاده می کنند. این برنامه به دلیل رایگان بودن و استفاده ی آزاد در ایران آن را انتخاب می کنند. عده ای از برنامه ی واتس اپ برای صحبت با دوستان و آشنایان ستفاده می کنند و عده ای دیگر از این برنامه به عنوان وسیله برای کار استفاده می کنند. فرقی ندارد به چه منظور سراغ این اپ می روید، مسئله ی مهم این است که در حساب کاربری خود اطلاعات مهمی دارید که در صورت پاک شدن ممکن است دردسر ساز شود.
به همین جهت در این مطلب نحوه ی بکاپ گیری از این برنامه را با یکدیگر مرور می کنیم. روش‌هایی ساده برای تهیه نسخه پشتیبان از اطلاعات تا خیال‌تان بابت آن‌ها راحت باشد. همچنین پس از آموزش تهیه بکاپ، نحوه بازگردانی اطلاعات را نیز به شما آموزش خواهیم داد. با ما همراه باشید.

گرفتن بکاپ از واتس اپ

بکاپ گرفتن برای مهاجرت از iOS به اندروید و بر عکس

در صورتی که می خواهید از اندروید به IOS تغییر کاربری بدهید و پیام های واتس اپ را نیز انتقال دهید، باید بدانید که خیلی هم موفق نخواهید بود. چراکه با تهیه ی بکاپ در نسخه ی اندروید واتس اپ فایل ها در گوگل درایو سیو می شود.
به همین ترتیب نسخه ی اندروید جهت بازگردانی پیام ها به گوگل درایو وابستگی دارد. با این حساب نسخه IOS این دو کار را در فضای ابری اختصاصی اپل یعنی آی کلاود انجام می‌دهد. در صورتی که اپلیکیشن IOSگوگل درایو را هم داشته باشید باز هم نمی توانید فایل های نسخه اندروید را برگردانید. نسخه های آیپد و آیفون تنها با آی کلاود عمل می کند.

واتس اپ

واتس اپ

چگونه از گفتگوهای واتس اپ در گوگل درایو پشتیبان بگیریم؟

بهتر است بدانید که واتس اپ به صورت خودکار و روزانه پیام ها را در حافظه ی گوشی سیو می کند. با توجه به تنظیماتی که در نظر گرفته اید امکان تهیه ی نسخه پشتیبان در گوگل درایو را هم خواهید داشت. با این شرایط حتی اگر بخواهید واتس اپ را پاک کنید، باز هم پیام هایتان از بین نمی روند. با این حساب قبل از پاک کردن اپلیکیشن می توانید نسخه ای پشتیبان از فایل ها مهیا کنید.
برای بکاپ یا همان نسخه پشتیبان گوگل درایو روشی ساده و مطمئن می باشد. با کمک درایو می تواند از گوشی اندرویدی به گوشی دیگر جا به جا شود و فایل های واتس اپ را هم ببرد. لازم به ذکر است در صورتی که واتس اپ با مشکل رو به روو شود و کرش کند به صورتی که مجبور شوید حذف و دوباره آن را نصب کنید، اینجا نیز نسخه ی پشتیبان می تواند کمک کند.

مراحل تهیه پشتیبان

1) اپلیکیشن واتس اپ را اجرا کنید.
2) روی آیکن منو در گوشه بالا و سمت راست اپلیکیشن اشاره کنید. آیکن به شکل سه نقطه عمودی است.
3) وارد Settings شوید.
4) به بخش Chats بروید.
5) روی Chat backup اشاره کنید.
6) روی Google Drive Settings اشاره کرده تا بتوانید بازه زمانی پشتیبان‌گیری را تعیین کنید.
7) روی گزینه Account اشاره کنید.
8) حساب کاربری که قصد تهیه پشتیبان از آن دارید را برگزینید.
• روی یکی از حساب‌های لیست اشاره کنید.
• برای ساخت یک حساب جدید روی گزینه Add account ضربه بزنید.
9) گزینه Allow را بزنید.
10) روی Back up over اشاره کنید.
• با اشاره روی دایره کنار وای فای می‌توانید پشتیبان‌گیری را فقط با وای فای انجام بدهید.
11) روی باکس Include Videos برای گرفتن پشتیبان از پیام‌های ویدیویی اشاره کنید.
12) در نهایت روی Back Up اشاره کنید تا تهیه نسخه پشتیبان از فایل‌ها آغاز شود.
با گذراندن تمامی مراحل، از همه چیز بکاپ گرفته شده است و هر زمان که واتس اپ را روی گوشی نصب کنید می توانید چت ها را بازگردانید. دقت داشته باشید که واتس اپ در عین تهیه ی پشتیبان از فایل ها در درایو نسخه ای دیگر را نیز در داخل گوشی سیو می کند. به این ترتیب باید بدانید که حافظه نیز پر می شود.
با توجه به میزان چت های شما ممکن است فرآیند بکاپ زمان بر باشد. بهتر است گوشی را در حین انجام این کار به شارژ بزنید. نکته ی مثبت این است که پشتیبان های واتس اپ هر دفعه فایل جدید درست نمی کند، بلکه اطلاعات جدید به پشتیبانی قبلی افزوده می شود.

بکاپ واتس اپ

بکاپ واتس اپ

چگونه نسخه‌های پشتیبان واتس اپ در گوگل درایو را بازگردانی کنیم؟

پس از نصب دوباره و برای بازگردانی فایل های پشتیبان این مراحل را طی کنید.
1) اپلیکیشن واتس اپ را اجرا کنید.
2) روی Agree and continue اشاره کنید.
3) با اشاره روی Continue به واتس اپ اجازه دسترسی به مخاطبین دفترچه تلفن‌تان را بدهید. در صورت عدم تمایل، روی Not now اشاره کنید.
4) کد کشور و شماره تلفن‌تان را وارد کنید.
5) کد تأیید 6 رقمی دریافتی در پیامک را در فیلد خالی بنویسید.
6) روی Continue اشاره کنید تا اجازه دسترسی به پشتیبان‌های گوگل درایو برای واتس اپ صادر شود.
7) روی Give permission ضربه بزنید تا واتس اپ برای دانلود پشتیبان از گوگل درایو شروع به جستجو کند.
8) حساب کاربری که فایل پشتیبان شما در آن است را انتخاب کنید.
9) گزینه Restore را بزنید.
10) در نهایت پروفایل کاربری‌تان را مجددا تنظیم کنید.

 

به اشتراک گذاشتن این مطلب
منبع: