0 نظر

شاه امسواتی سوم، پادشاه سوازیلند احتمالا یکی از خوشبخت ترین مردان جهان است چرا که دهها هزار دختر این کشور حاضرند همسر وی شوند.

این پادشاه طبق سنتی عجیب هر چهار سال یک بار با دختری جوان ازدواج می کند. بر این اساس در مراسمی که “رید دنس” نام دارد، دختران هیجده ساله تلاش می کنند تا نظر پادشاه این کشور را برای تعیین همسر جدید جلب کنند.

سوازیلند

کشور سوازیلند عجیب ترین پادشاه دنیا را دارد

شاه خودکامه سوزایلند ۱۴ همسر و ۲۴ فرزند دارد!

شاه امسواتی سوم ۴۵ سال از عمرش می گذرد، از دهه ۸۰ میلادی زمام حکومتی در کشورش را در دست دارد. او تاکنون اقدامات بسیار جاه طلبانه ای همچون خرید یک جت شخصی با یک چهارم بودجه سالانه کشورش و ساخت یک قصر مجلل برای همسرانش باز هم با بودجه دولتی صورت داده است.

این موضوع در حالی رخ می دهد که مردم این کشور به دلیل برخورد با خشکسالی در فقر شدیدی به سر می برند و حتی مقامات سازمان ملل نیز به خودکامگی این دیکتاتور چندان توجهی نمی کنند.

مسواتی سوم شاه سوازیلند از ۱۴ همسر قبلی خود دارای ۲۴ فرزند است و تمامی همسرانش در سن ۱۸ سالگی شان با وی ازدواج کرده اند.

گفتنی است که طبق قانون اساسی تصویب شده به دست مسواتی سوم، هرگونه فعالیت حزبی و سیاسی در این کشور جرم بوده و نخست وزیر کشور نیز مستقیما به دست این دیکتاتور  تعیین می شود.

کشور سوازیلند در سال ۱۹۶۸ میلادی از انگلستان اعلام استقلال کرد. از دیگر کارهای عجیب این شاه میتوان به برهنه حاظر شدن در سخنرانی هایش اشاره کرد.

سوازیلند

کشور سوازیلند عجیب ترین پادشاه دنیا را دارد

سوازیلند

کشور سوازیلند عجیب ترین پادشاه دنیا را دارد

به اشتراک گذاشتن این مطلب
منبع: